Girdyklos

Kokios girdyklos gali būti geriausiu pasirinkimu?

Auginamiems gyvuliams visada turi būti pasiekiamas šviežias vanduo, todėl svarbu pasirūpinti, kad girdyklos būtų pritaikomas laikomų gyvūnų poreikiams. Svarbu tai, kad girdyklose esantis vanduo būtų reguliariai keičiamas, nebūtų lengvai išpilamas ir nesusiterštų, tad tinkamų girdyklų pasirinkimui reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Taigi, į ką atsižvelgti renkantis tinkamiausias girdyklas?

Girdyklų pritaikymas įvairiems gyvūnams

Fermose laikomi labai įvairūs gyvūnai: karvės, arkliai, ožkos, ir t.t., tad svarbu pasirūpinti, kad girdyklos būtų pritaikomos jų poreikiams. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, koks yra girdyklos aukštis bei talpa, ir kaip ji yra pritvirtinama (tam tikrais atvejais gali būti pasirenkamos ir pastatomos girdyklos). Renkantis girdyklas palanku įsitikinti, kad jos yra gana lengvai pritvirtinamos, ir girdyklose esantį vandenį bus gana paprasta pakeisti. Svarbu atsižvelgti ir į tai, kiek vietos užims girdykla – tai itin aktualu tada, jei girdykla įrengiama garde. Girdyklos turi būti laisvai prieinamos, todėl pasirūpinkite, kad jos neužimtų pernelyg daug vietos, ir gyvuliams netektų stumdytis.

Bendros ir individualios girdyklos

Gyvūnams skirtos girdyklos gali būti naudojamos bendros (skirtos tam tikram gyvūnų skaičiui) arba individualios. Kuris šių pasirinkimų bus palankesnis, priklausys nuo to, kokiomis sąlygomis gyvūnai yra laikomi. Tuo atveju, jei kiekvienas jų turi atskirą gardą, rinkitės individualias girdyklas, o tuomet, jei viename garde bus laikomi keli gyvūnai, galite pagalvoti ir apie bendrų girdyklų įsigijimą. Jei rinksitės pastarąją galimybę, būtinai paskaičiuokite, ar girdyklose esančio vandens kiekis bus pakankamas visiems auginamiems gyvūnams (pavyzdžiui, viena karvė per dieną išgeria maždaug 150 litrų vandens). Į girdyklą turi nuolat atitekėti šviežio vandens, tad atkreipkite dėmesį ir į tai, ar pasirinkta talpykla bus pakankamai didelė.

Girdyklos kaina

Kad ir kokios prekės būtų pasirenkamos, dažniausiai pirkėjams svarbu ir tai, kokia bus jų kaina, tad ir girdyklos taip pat nėra išimtis. Galite pasidomėti, kokias girdyklų kainas yra nustatę skirtingi pardavėjai, ir palyginę įkainius galėsite paprasčiau nuspręsti, kokią girdyklą vertėtų įsigyti. Jei kiltų tam tikrų neaiškumų, ar tiesiog norėtumėte pasikonsultuoti, tiesiog kreipkitės į pardavėjus, kurie tikrai atsakys į visus jums kylančius klausimus.