Melžimo aikštelės

Melžimo aikštelės: kokias pasirinkti?

Fermose, kuriose auginama gana daug karvių, labai svarbu pasirūpinti tinkamos melžimo įrangos pasirinkimu. Melžimo aikštelės gali būti tikrai puikiu pasirinkimu, tačiau svarbu įvertinti, koks jų tipas geriausiai atitiktų jūsų poreikius. Taigi, kokiomis savybėmis pasižymi populiariausios melžimo aikštelės?

„Eglutė“

Ši melžimo įranga yra pasirenkama bene dažniausiai. „Eglutės“ tipo melžimo aikštelė yra pritaikyta nedideliems arba vidutinio dydžio ūkiams, o svarbiausiu privalumu yra laikomas tokios įrangos patogumas. Palanku tai, kad operatorius gali patogiai pasiekti karvės tešmenį, o karvių pasikeitimas vyksta greitai ir tvarkingai.

„Tandem“

„Tandem“ melžimo aikštelės džiugina itin dideliu operatoriaus ir melžiamų gyvulių komfortu. Kiekvienos karvės apžiūra yra atliekama individualiai, be to, melžimui skirtas laikas gali varijuoti. Kiekviena karvė turi atskirą gardą, todėl gyvuliai jaučiasi patogiai.  Vis dėlto, tokia melžimo įranga tinkama tik gana nedideliems ūkiams, tad ji pritaikoma tikrai ne visada.

„Karuselė“

Tokio tipo melžimo aikštelės yra pritaikytos dideliems ūkiams. Su „Karuselės“ tipo melžimo įranga darbas yra atliekamas labai greitai ir efektyviai, be to, melžimo metu karvės išlieka ramios, nes prie tokios įrangos labai greitai priprantama.

„Šonas prie šono“

„Šonas prie šono“ tipo melžimo aikštelės yra skirtos didelėms karvių bandoms. Tokios melžimui pritaikytos aikštelės dažniausiai yra pasirenkamos dėl gana nedidelės jų kainos, tačiau tai tikrai nėra vienintelis tokio pasirinkimo privalumas. Taip pat palanku tai, kad „Šonas prie šono“ melžimo aikštelės yra gana kompaktiškos ir lengvai įrengiamos, be to, jų efektyvumas yra gana didelis.

Melžimo aikštelės avims ir ožkoms

Melžimo įranga yra pritaikoma ne tik karvėms, bet taip pat ir avims ir ožkoms, kurioms dažniausiai naudojamos „Šonas prie šono“ arba „Karuselės“ tipo melžimo aikštelės. Palanku tai, kad tokių melžimo aikštelių efektyvumas yra tikrai didelis, taigi, su šia įranga galima sutaupyti nemažai laiko.

Rinkdamiesi tinkamiausias melžimo aikšteles visada galite pasikonsultuoti su specialistais, kurie jums duos tikrai naudingų patarimų. Įvertinę svarbiausius jūsų fermos poreikius, specialistai galės patarti, kokią įrangą vertėtų pasirinkti, o jums beliks tik priimti tam tikrą sprendimą.