Melžimo įranga

Melžimo įranga: kokią pasirinkti?

Dažnai yra ieškoma galimybių, kurios galėtų padėti kur kas paprasčiau atlikti tam tikrus darbus, o tuomet, jei laikomų karvių skaičius yra gana didelis, išsiversti be tinkamos melžimo įrangos gali būti gana sudėtinga. Šiuo metu prekybos vietose yra siūloma labai įvairi melžimo įranga, taigi, kokia jų gali geriausiai pasiteisinti?

Eglutės tipo melžimo aikštelė

Tai – vienas populiariausių pasirinkimų, kada ūkis yra gana nedidelis ar vidutinio dydžio. Tokia melžimo įranga užtikrina, kad darbas bus atliekamas pakankamai greitai bei sklandžiai, tad šis pasirinkimas iš tiesų gali būti labai palankus. Didžiausiais privalumais yra laikoma tai, kad eglutės tipo aikštelė leidžia gerai matyti gyvulį, o tešmenį galima itin patogiai pasiekti. Taip pat garantuojamas greitas ir tvarkingas karvių pasikeitimas, o specialūs įrangos elementai užtikrina saugų operatoriaus darbą.

Tandem tipo melžimo aikštelė

Tokia melžimo įranga užtikrina dar didesnį gyvulių ir operatoriaus komfortą, tačiau tokia aikštelė yra rekomenduojama tik nedideliems ūkiams. Tandem tipo melžimo aikštelė leidžia atlikti optimalią kiekvienos karvės apžiūrą, kiekvienai karvei yra skiriamas individualus melžimo laikas, ir kiekvienam gyvuliui yra pritaikytas atskiras gardas.

Karuselės tipo melžimo aikštelė

Karuselės tipo melžimo aikštelė puikiai tinka tuomet, jei karvių banda yra labai didelė. Vienas didžiausių tokios melžimo įrangos privalumų yra tai, kad darbas yra atliekamas labai greitai ir efektyviai. Taip pat karuselės tipo melžimo įranga leidžia karvėms išlikti ramioms, prie šios melžimo sistemos jos labai greitai pripranta.

Šonas prie šono melžimo aikštelė

Tokia melžimo įranga gali būti pritaikoma įvairaus dydžio bandoms. Palanku tai, kad šio tipo melžimo aikštelės yra gana pigios, tačiau jų efektyvumas yra tikrai nemažas. Be to, melžimo aikštelė yra gana lengvai įrengiama ir neužima daug vietos.

Melžimo robotai

Melžimo robotai – tai dar vienas galimų pasirinkimų, kuris užtikrina itin efektyvų melžimo procesą. Jei gyvulių bandos yra labai didelės, tokiu atveju melžimo robotai gali iš tiesų puikiai pasiteisinti, nes tai padės sutaupyti laiko.

Jei išsirinkti melžimo įrangą bus pernelyg keblu, tokiu atveju pasikonsultuokite su specialistais – jie tikrai duos vertingų patarimų, kokios galimybės galėtų geriausiai pasiteisinti.